JSEM

Kontaktní specialista.

Ve své terapeutické i lektorské praxi integruji práci s tělem a myslí jako celkem, jejich vzájemnou propojenost.
Zaměřuji se na uvědomělý KONTAKT - verbální i neverbální - jeho léčivou sílu.

Několikahodinový ROZHOVOR se mnou v prosinci 2017 ZDE

Trénuji koncentraci a pozornost v procesu myslet a konat autonomně.
Objevovat mistrovství prožívání svého Teď.
Podporuji mentální i fyzickou PRUŽNOST jako nástroj v užívání života.
Celoživotně studuji i různé alternativní, sebeobjevné, svěží a nadoborové techniky nejrůznějšího druhu, které posouvají pohodlné a stereotypní hranice prožívání a užívání sebe samého a rozšiřují tak vědomí.... jeho pružnost a koncentraci. Autenticitu. 
Možnosti volby.

Během práce s tělem a v dotekových terapiích využívám dvacetileté praxe v této oblasti. Neustále se zvědavě vzdělávám. Základem je pro mne rozvoj   DOTEKOVÉ INTELIGENCE a CITU  pro cesty a konzistenci napětí v těle. Práci s ním.

Učím profesionály i laiky různým haptickým dovednostem, využívám myofasciální masérské techniky, psychosomatický konktext, pracuji s emočními bloky verbálně i manuálně v součinném plynutí. Velkou inspirací je mi thajská intenzivní terapeutická linie, realizovaná mistrem doteku Nikolaosem Christodoulou.

Pečuji o soukromou terapeutickou a lektorskou praxi a pracuji hlavně s jednotlivými lidmi.

Pořádám zážitkové taneční, dotekové aj. dílny, hry a katarzní rituály, rozvíjím techniky práce s vědomým prohlubováním užívání těla v oblasti užívání těla ve
FLOW - plynutí , Kontaktní improvizace, Her inovativní pedagogiky aj.
Intenzivně pracuji s CHLADEM, nořím se a plavu ve studených až ledových vodách po celý rok a otužování je moje vášeň. Také nárazově provozuji a vedu saunové rituály. Kombinace tepla a chladu, posouvání hranic v tomto, posilování těla a ducha zároveň velmi jednoduše je jedna z nejintenzivnějších ozdravných technik, které znám.

Má praxe svého času ve státních institucích byla např. jako JOP-terapeut v Psychiatrické léčebně v Praze Bohnicích, dále jako vedoucí Linky důvěry v Kladně, v Centru krizové intervence s tzv. drogově závislými aj. Asistovala jsem jako pomocný terapeut při skupinovém Holotropním dýchání několik let apod.

Jako průvodce se orientuji na člověka v krizi, hledajícího smysl svého života... sílu, hloubku, uvolnění a radost v jeho hře. Podporuji spojení a propojení, autonomii a využití vlastní kreativity ve všech rovinách vědomí, které jsou lidé ochotni a schopni kontaktovat.

Miluji, že jsem naživu a neustále to ve všech dimenzích rozvíjím a objevuji.

Jsem v supervizním kontaktu s 
Pjérem la Šé'zem


Nárazově  spolupracuji s komunitou tzv. autistů, lidí řadících se na autistické spektrum, a jejich rodin.